KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Gouache 11491004
nr 1149 1004
Carl Deelsbo
(1892-1990), Sverige
Gouache, Stilleben, osignerad, 16x15 cm. Proveniens familjen Deelsbo
Carl Deelsbo, född 1892 i Bollnäs, död 1990, svensk målare och grafiker.
Utrop:
500 kr
måndag 4 december 2017
kl 18:14:36
4 dec
Carl Deelsbo
Läs mer om Carl Deelsbo
Carl Deelsbo
Läs mer om Carl Deelsbo
Gouache